iPhone hava durumu neden 69 sayısını göstermiyor?

iPhone hava durumu

iPhone hava durumu neden 69 sayısını göstermiyor?

ABONE OL 

iPhone kullanıcıları tarafından dikkat çeken bir konu sosyal medyanın gündemine düştü. Fahrenheit cinsinde 69 derece iPhone hava durumu uygulamasında görünmüyor. Bunun sebebi de oldukça basit bir şekilde ortaya çıktı.

iPhone Hava Durumu 69 Sayısını Göstermiyor mu?

iPhone hava durumu uygulaması Weather.com adresinden sıcaklık verileri çekiyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinde sıcaklık birimi Fahrenheit olarak isimlendiriliyor. Ülkemizde kullanılan Celcius ile sayısal anlamda farklılıkların bulunması da iPhone hava durumu uygulamasında bir detaya sebep oldu.

Örnek vermek gerekirse 20°C 68°F‘ye eşit, 21°C ise 69.8°F eşit. Bu sebepten dolayı uygulama 69°F derecesini atlıyor. Bu da sosyal medyada merak konusu olan bu sorunun açık bir cevabı. Apple ise bu sorunu iOS 15 güncellemesi ile birlikte çözmeyi hedefliyor.

iPhone hava durumu neden 69 sayısını göstermiyor?

iPhone 13 Serisi Üretimi Şimdiden Artırıldı!

Apple, iPhone 13 serisinin üretimiyle ilgili 75 milyon adetlik bir hedef belirlemişti. Ancak Korona virüsü aşılarının yaygınlaşması ve dünyada aşılanan insan sayısının artmasıyla birlikte hedeflerini yükselttiği iddia ediliyor. Korona virüsü pandemisi ilan edildiğinde teknoloji harcamaları yerini büyük oranda sağlık ve gıda harcamalarına bırakmıştı.

Pandeminin etkisini geçen seneye nazaran azaltmasyla birlikte Apple da üretim kapasitesinin arttırılarak 90 milyon adet üretim yapılmasını tedarikçilerine iletti. iPhone modellerinde 5G desteğini ilk defa iPhone 12 serisinde başlatan Apple, iPhone 13 serisinde de aynı teknolojiye yer verecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.