Xiaomi ayrılabilir arka kamera patenti aldı

 Xiaomi ayrılabilir arka kamera patenti aldı

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, yeni bir patent aldı. Akıllı telefonlarda farklı formların denendiği günümüzde son olarak ayrılabilen arka kamera tasarımları gündeme düşmeye başladı.

İşte Xiaomi Ayrılabilir Arka Kamera Patenti Detayları

Xiaomi bir süre önce pop-up ön kamerayla kullanıcıların karşına çıkmıştı. Son olarak aldığı patent ile ayrılabilir arka kamera üzerinde çalıştığını resmileştiren Xiaomi, bu patenti hayata geçirirse yeni bir kamera formu hayatımıza girmiş olacak.

Xiaomi ayrılabilir arka kamera patenti

Arka kamera olarak ifade edilen bu kamera tasarımının ön kamera olma ihtimali de bulunuyor. Çizimlerde yeterince detayın paylaşılmaması patenti alınan bu kamera hakkındaki bilgileri kısıtlıyor.

Patent görsellerinde göründüğü gibi ikili bir kamera tasarımı söz konusu. Ancak belirtmek gerekiyor ki bu patentin uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor.

Xiaomi Tamamen Kablosuz Şarj Teknolojisini Duyurdu

Xiaomi oda içerisinde herhangi bir kablo ile bağlantı olmadan kablosuz şarj edebiliyor. Aynı anda birden fazla akıllı telefonu da şarj edebilen teknoloji dikkatleri üzerine çekti.

Oda içerisine yerleştirilecek olan bir şarj istasyonu, yine o oda içerisindeki birden fazla akıllı telefonu şarj edebilecek. Bu şarj istasyonu sayesinde kablosuz ve temassız bir şekilde 5W hızlı şarj desteğini kullanıcılara sunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir