Xiaomi akıllı perde üretti

Xiaomi akıllı perde

Xiaomi akıllı perde üretti

ABONE OL 

Xiaomi akıllı teknolojik ürün aralığını her geçen gün büyütüyor. Geçtiğimiz günlerde ürettiği elektrikli koltuğu duyuran Xiaomi şimdi de akıllı perde üretti.

Xiaomi‘nin ürettiği akıllı perdenin tam ismi Mi Smart Curtain. Normal bir perdeden farklı olarak bir motora sahip olacak olan akıllı perde, perdeyi açıp kapatmak bir kumanda ile gerçekleştirilebilecek. Akıllı perde de bulunan motor 30 desibelden daha az ses çıkarıyor. 30 desibel ses seviyeleri insan fısıldamasına denk gelmektedir.

Xiaomi akıllı perde 1.5 metre güç kablosu ve 20W güç ile derecelendirilmiştir.

Magnezyum-alüminyum alaşımlı bir ray yapısına sahip olan Xiaomi akıllı perde ev sahiplerine bir hayli kolaylık sağlayan özelliklere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Perde ayarı manuel yapıldığı gibi istenirse otomatik olarak da güneş ayarı yapılabilecek.

Xiaomi’nin ürettiği diğer ev aletleri gibi XiaoAI sesli asistana bağlanabilen akıllı perde sesli komutlarla yönlendirilebilecek. Elektrik kesintilerinde de perde manuel olarak kullanılabilecek.

Peki Xiaomi Akıllı Perdenin Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Xiaomi akıllı perde 113 dolar (766 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Akıllı perdenin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir