WhatsApp’tan büyük güvenlik açığı!

WhatsApp'tan büyük güvenlik açığı!

WhatsApp’tan büyük güvenlik açığı!

ABONE OL 

Anlık ileti platformu WhatsApp’tan büyük güvenlik açığı olduğu hakkında bir görüntü paylaşıldı.

Athul Jayaram güvenlik açıkları ve hataları araştıran bir yazılımcı. Kendisi yakın bir zamanda WhatsApp hakkında büyük bir güvenlik açığı keşfettiği konusunda bir bağlantı paylaştı.

WhatsApp’tan büyük güvenlik açığı!

Threatpost’a yaptığı açıklamada Jayaram, WhatsApp’tan ‘Sohbet etmek için tıklayın’ özelliğinde bir hata olduğu ve bu özelliği kullanan numaraların Google aramalara eklendiğini bildirdi.

Bu hata kullanıcıların gizliliğini tehdit ediyor gibi bir açıklaması bulunan Jayaram, bu hatanın devamı olabileceği ve hackerlar tarafından numaralar üzerinden kişisel bilgilere ulaşılabileceği aktarıldı.

300 bine kadar numaranın Google aramalara eklendiği belirtilirken bu telefon numaralarının pazarlamacılar ve dolandırıcılara satılabileceği belirtildi.

Jayaram’ın paylaştığı bu duruma şirket tarafından cevap verildi. Şirket tarafından bu durumun bir hata olmadığı, kullanıcıların istedikleri takdirde gizlilik seçeneklerinin değiştirilebileceği belirtildi. Şirket, “İşletmeler de dahil olmak üzere tüm WhatsApp kullanıcıları, bir düğmeye dokunarak istenmeyen iletileri engelleyebilir.” açıklamasını yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir