Xiaomi 80W kablosuz hızlı şarj teknolojisi geliştirdi

Xiaomi 80W kablosuz hızlı şarj

Xiaomi 80W kablosuz hızlı şarj teknolojisi geliştirdi

ABONE OL 

Çinli teknoloji devi 10 yıllık kısa mazisine çok büyük başarılar sığdırmayı başarıyor. Geliştirdiği teknolojiler sayesinde dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri haline gelen Xiaomi bu defa da 80W kablosuz hızlı şarj teknolojisi geliştirdi.

Xiaomi 80W Kablosuz Hızlı Şarjı Duyurdu!

Kablolu hızlı şarj teknolojisinde de 120W gibi çok yüksek bir değere ulaşan Xiaomi bununla da yetinmeyerek 80W değerinde hızlı şarj teknolojisini duyurdu. Geliştirilen bu kablosuz hızlı şarj teknolojisi 4.000 mAh kapasiteli bataryayı yalnızca 19 dakika gibi kısa bir sürede dolduruyor.

Geliştirilen bu hızlı şarj teknolojisinin Xiaomi Mi 11 isimli amiral gemisinde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Xiaomi 80W kablosuz hızlı şarj teknolojisini Youtube kanalından paylaştığı bir video ile duyurdu.

Xiaomi Hızlı Şarjda Aldı Başını Gidiyor

Xiaomi Mi 10 Ultra, 120W kablolu hızlı şarj desteğinin yanında 50W kablosuz hızlı şarj desteği sunuyor. Xiaomi’nin kablosuz şarj desteği seviyesini, kablolu olarak veremeyen akıllı telefonları düşünürsek Xiaomi büyük bir iş başarıyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra

120W kablolu hızlı şarj desteği sunan Xiaomi, Mi 10 Ultra‘nın 4.500 mAh kapasiteli bataryasını 20 dakikada doldurabiliyor. Bunun yanında 50W kablosuz şarj desteği sayesinde 4.500 mAh kapasiteli bataryasını 40 dakikada doldurabiliyor.

65W GaN Hızlı Şarj Cihazı Duyurmuştu

65W hızlı şarj teknolojisini de duyuran Xiaomi, şarj sürelerini bir hayli kısaltmak istiyor. GaN ismi verilen hızlı şarj teknolojisi gallium nitride isimli yarı iletken bir malzeme kullanılarak üretiliyor. USB-C girişine sahip olan hızlı şarj teknolojisinin yakın zamanda duyurulacak Xiaomi modellerinde yer edinmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.