Samsung üç yeni katlanabilir telefon patenti aldı

katlanabilir telefon patenti

Samsung üç yeni katlanabilir telefon patenti aldı

ABONE OL 

Katlanabilir akıllı telefon üreticilerinden olan Samsung, yeni bir katlanabilir akıllı telefon patenti aldı. Rakipleriyle arasındaki farkı açmak isteyen Güney Koreli teknoloji devi, Samsung Display şirketi üzerinden yeni bir katlanabilir telefon patenti aldı.

Samsung Üç Yeni Katlanabilir Telefon Patenti Aldı!

LetsGoDigital tarafından paylaşılan görsellerle Samsung‘un aldığı yeni patentler ile katlanabilir telefon akımına olan ilgisinin bitmediği anlaşılıyor. Bu konuda bir hayli istekli davranan teknoloji devi yeni bir ürün ortaya koymasa bile sık sık yeni patent alımı gerçekleştiriyor.

Alınan iki patent dışa katlanabilir bir telefon formunu gösteriyor. Diğer patent ise içe katlanabilir bir telefon formunu gösteriyor.

Dışa katlanabilir bir yapıya sahip olan patent, kameralarıyla dikkatleri çekiyor. Aslında her üç patentte de yer alan kamera tasarımı dikkat çekiyor. Çünkü hali hazırda piyasada var olan modellerin hiç birinden böyle bir kamera dizilimi yer almıyor. Alınan bu patentte ekran tamamen açıkken ön kamera gibi görünen kamera, kapanınca diğer kameralarla birleşiyor ve yan yana dizili bir arka kamera dizilimini ortaya çıkarıyor.

Diğer patentlerde de olduğu gibi kamerasıyla dikkatleri çeken akıllı telefonların hayata geçirilmeyeceği uzmanlar tarafından iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.