Xiaomi 2020 yılı satış raporunu açıkladı!

 Xiaomi 2020 yılı satış raporunu açıkladı!

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, kısa bir mazisine rağmen büyük başarılar ortaya koyarak en büyük teknoloji şirketleri arasında yer buldu. Şirket 2020 yılında gerçekleştirmiş olduğu satışlarını ve elde ettiği geliri bugün açıkladı.

Xiaomi 2020 Yılı Satış Rapor Detayları!

Xiaomi, 2020 yılında toplamda 146.4 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Akıllı telefonlarda yer alan MIUI kullanıcı arayüzü kullanıcı sayısı ise 400 milyonu aştığı belirtildi. Şirket 2020 yılında toplamda 37.4 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirin yüzde 62‘si akıllı telefon satışlarından elde edildi. Gelirin diğer kısmı ise Xiaomi tarafından üretilen diğer ürünlerden elde edildi.

Xiaomi göstermiş olduğu başarı ile birlikte dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi konumuna yükseldi. Huawei’nin ABD yaptırımları sonrasında güç kaybetmesiyle birlikte çıkışını sürdüren Xiaomi koltuğu kaptı.

Xiaomi en büyük 3. akıllı telefon üreticisi
Xiaomi 2020 yılı satış raporunu açıkladı!

Xiaomi Araba Üretebilir!

Xiaomi‘nin araba geliştirmeye başladığı iddiası konuşulmaya başladı. Şirketin yine Çin merkezli araç üreticisi Xpeng tarafından üretilen Xpeng P7 modeline benzer bir araç üreteceği konuşuluyor. Tamamen elektrikli olacağı söylenen araba şimdiden merakla beklenmeye başlandı.

Bu iddia ile birlikte Xiaomi hisseleri yüzde 2.6 oranında yükseldi. Arabanın geliştirme süreçlerinin ise nisan ayından itibaren başlaması bekleniyor. Yaklaşık 9 ay öncede aynı iddia gündeme gelmiş ancak bir araba duyurulmamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir