Xiaomi 12 ekran altı kamerası barındırmayacak!

Xiaomi 12

Xiaomi 12 ekran altı kamerası barındırmayacak!

ABONE OL 

Akıllı telefonların özellikleri evrilmeye devam ediyor. Akıllı telefonun ön üst tarafında yer alan ön kameralar zamanla ekran altı kamera haline gelmişti. Birkaç akıllı telefon üreticisi tarafından tercih edilen bu yöntem Xiaomi tarafından henüz tercih edilmiyor.

Xiaomi 12 Ön Kamera Yerinde Farklılık Yapmayacak

28 Aralık‘ta karşımıza çıkması beklenen Xiaomi 12 serisi hakkında yeni bir sızıntı daha ortaya çıktı. Bu sızıntıya göre Xiaomi 12 modelleri klasikleşmiş ön kamera tercihiyle karşımıza çıkacak. Yani ekranın üst kısmında yer alan ön kamera ile kutusundan çıkacak.

Ekran altı kamera konusunda henüz net bir adım atmayan Xiaomi, bu yıl ekran altı kameraya sahip akıllı telefon duyurmayacak. Geçtiğimiz günlerde Digital Chat Station tarafından bir paylaşım yapılmış ve Xiaomi 12 serisinin 28 Aralık tarihinde karşımıza çıkacağı ifade edilmişti.

Xiaomi 12 tanıtım tarihi
Xiaomi 12 ekran altı kamerasını barındırmayacak!

Xiaomi 12 mini Özellikleri Ortaya Çıkmıştı

Xiaomi 12 mini modelinin özellikleri ortaya çıktı. Bu iddialara göre 12 mini modeli 6.28 inç ekranıyla karşımıza çıkacak. Gücünü Snapdragon 870‘den alacağı iddia edilen akıllı telefon arka kısmında dikey olarak konumlandırılmış üçlü kamera yerleşimi yer alacak. 4.200 mAh bataryasıyla kutusunda çıkacağı söylenen akıllı telefonun 67W kablolu, 50W kablosuz hızlı şarj desteğinin olması bekleniyor.

8 GB, 12 GB RAM kapasiteleri ve 128 GB, 256 GB depolama kapasiteleri akıllı telefonun farklı versiyonlarını oluşturacak. Akıllı telefonun tanıtım tarihi ise henüz net olarak bilinmiyor. Ancak satış fiyatının 564 dolardan başlayacağı iddia edildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir