Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarının ilk hataları ortaya çıktı

Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarının ilk hataları ortaya çıktı

Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarının ilk hataları ortaya çıktı

ABONE OL 

Xbox Series X ve PlayStation 5 oyun konsolları dağıtılmaya başlandı ve dağıtılmasının ardından konsolların ilk net hataları da ortaya çıkmış oldu. Kullanıcıların genel şikayetleri baz alınarak net bir şekilde konsol hatası olan sorunlar konsolları kullanmamızı bariz bir şekilde engelleyen hatalar olarak karşımıza çıktı. İşte o hatalar:

Xbox Series X ve PlayStation 5 Konsollarındaki İlk Hatalar

Xbox Series X dağıtılmaya başlandıktan sonra ortaya çıkanlardan biri de oyun sırasında konsolun kapanması oldu. Konsola sahip olan kullanıcılardan biri konsolun oyunun başlamasının ardından birkaç saniye sonra kapandığını, bu sorunun ne oyunu kaldırıp yeniden yükleyerek ne de konsolu fabrika ayarlarına getirerek düzelmediğini belirtti. Ardından ortaya çıkan bu bilgiyle birlikte konsola erişen diğer kullanıcılarda da bu tip hatalar olduğu ortaya çıktı.

Hatayla ilgili yaşadıklarını anlatan kullanıcılar oyunun tanıtımının ardından ilk 20 dakika içinde konsolun kendiliğinden kapandığını ve açmak için konsolun kasasındaki başlatma tuşuna basmamız gerektiği belirtildi.

PlayStation 5 için ise karşımıza çıkan ilk net hata oyunların indirilmesini engelleyen bir sorun oldu. Satın alınan içerik indirme listesine eklendiği zaman iptal ederek ya da yeniden başlatılarak çözülmeyecek, sonsuza kadar süren bir “indirme kuyruğunda” mesajı kullanıcıların karşısına çıktı. Sorunun özellikle PlayStation 5 için tasarlanan oyunları etkilemesi can sıktı. Sorunun ilk olarak Call of Duty Black Ops: Cold War oyunuyla görüldüğü, bu tarz büyük oyunlar ve Disney+ uygulamasında da aynı sorunlar yaşandığı belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir