Huawei Snapdragon işlemci satın alabilecek

Huawei Snapdragon

Huawei Snapdragon işlemci satın alabilecek

ABONE OL 

Huawei ABD ambargosu sebebiyle Qualcomm şirketinden Snapdragon işlemci satın alamıyordu. Ancak son gelişmeler Huawei adına bir hayli sevindirici. Qualcomm yaptığı resmi açıklamayla 4G destekli işlemci satışlarının başlayacağını ifade etti.

Huawei Snapdragon İşlemcilere Kavuşuyor

ABD ambargolarından en çok yara alan şirketin Huawei olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. ABD’li parça üreticilerinden parça satın alamayan Huawei birçok sorunu üretimi bizzat kendisi yaparak aşmıştı. Ancak gelen son haberler Huawei’nin artık Snapdragon işlemcilerine kavuşacağını gösteriyor.

Qualcomm tarafından yapılan resmi açıklamada Huawei’ye 4G destekli işlemci satışının başlayacağı ifade edildi. ABD’deki Başkan değişiminin ardından Huawei’ye işlemci satışının mümkün olabileceği açıklanmıştı. Bu açıklama Qualcomm tarafından yapılan açıklamayla resmileşmiş oldu. Konu ile ilgili ortada bir problem bulunuyor. Huawei’ye yalnızca 4G destekli işlemciler satılacak ancak Qualcomm ürettiği tüm işlemcileri 5G modem entegre ediyor. Bu sebepten dolayı Huawei’nin yeni bir problemi daha aşması gerekecek.

Huawei HarmonyOS Alacak Cihazları Duyurdu

Huawei, ABD ambargosu sonucunda Google servislerini kullanamıyor. İşletim sistemini de kendi üretmek için yola koyulan Huawei, yavaş yavaş son hazırlıkları tamamlıyor. Bu hazırlıklar bitince 42 cihaza HarmonyOS işletim sistemini gönderecek. O cihazların listesi:

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir