Wormhole hacklendi! Kayıp 320 milyon dolar

Wormhole hacklendi

Wormhole hacklendi! Kayıp 320 milyon dolar

ABONE OL 

Ethereum ve Solana Blockchain ağları arasında bir köprü olarak faaliyet gösteren Wormhole siber saldırıya maruz kaldı. Bu saldırıda 120 bin Ethereum kaybı olan Wormhole, detayları resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada belirtti.

Wormhole Hacklendi!

Kripto para piyasasında faaliyet gösteren kripto para ağlarının her birinin kendine has özellikleri ve ücretleri vardır. Bir de bu ağlar arasında köprü olarak nitelendirilen ara sistemler bulunuyor. Bu köprüler sayesinde Ethereum Blockchain ağı ile Solana Blockchain ağı arasında geçiş çok daha ucuz ve kolaylaşıyor.

Wormhole de bu köprü sistemlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Wormhole resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile siber saldırıya maruz kalındığını ve bu saldırı sonucunda 120 bin wETH (120 bin Ethereum) çalındı. 120 bin Ethereum ise yaklaşık olarak 320.8 milyon dolara tekabül ediyor.

Ardından Wormhole bakım için kapatıldı ve güvenlik açığı düzeltildiği açıklandı.

Wormhole hacklendi! Kayıp 320 milyon dolar

Qubit Finance Hacklenmişti

Qubit Finance isimli DeFi projesi siber saldırıya maruz kaldı. Binance Smart Chain‘de faaliyet gösteren Qubit Finance, bu saldırıda 80 milyon dolar değerinde BNB kaybetti. Blockchain güvenlik şirketi PeckShield’in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile ortaya çıkan saldırının detaylar da ortaya çıktı.

Siber saldırganlar bu saldırıda 185 milyon dolarlık bir teminat ile Qubit Finance ağından 80 milyon dolar değerinde varlığı borç aldı. Siber saldırganlar Qubit Finance sözleşme kodları arasında yer alan bir açıktan faydalandı ve 80 milyon doları elde etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir