Ruslar kripto para sektörünün yüzde 12’sine hakim!

Ruslar kripto para

Ruslar kripto para sektörünün yüzde 12’sine hakim!

ABONE OL 

Dünya üzerinde kripto paralara diğer ülkelerden fazla ilgi gösteren ülkelerden birinin de Rusya olduğu ortaya çıktı. Rusya her ne kadar temkinli gibi görünse de Rusya vatandaşları kripto para piyasasına büyük ilgi gösteriyor.

Ruslar Kripto Para Sektöründe Önemli Bir Aktör

Rusya vatandaşlarının kripto para yatırımları hakkında yeni rapor yayınlandı. Bu rapora göre Rusların kripto para yatırımlarının büyüklüğü 215 milyar dolar olarak tespit edildi. Bu da kripto para piyasasının yüzde 12 gibi önemli kısmına tekabül ediyor.

Bloomberg tarafından yayınlanan raporda yer alan diğer detaylara göre ise Rusya vatandaşlarının önemli bir kısmının devletten gelecek yaptırımlardan çekindiği için VPN kullandığını ifade etti. Bu sebepten dolayı 215 milyar dolarlık varlık büyüklüğünün aslında çok daha büyük olabileceği ifade ediliyor.

Rusya geçtiğimiz hafta kripto paralarla ilgili düzenlemelerin yolda olduğu ifade edilmişti.

Ruslar kripto para sektörünün yüzde 12’sine hakim!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kripto paralar ile ilgili bir açıklama yapmış ve bu açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

”Kripto paraların uluslararası mutabakatlarda önemli bir rol oynayacağı, uluslararası mutabakatların önemli bir kısmını oluşturacağı dönemin gelmesi kaçınılmaz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.