Windows 10X çıkış tarihi ortaya çıktı!

 Windows 10X çıkış tarihi ortaya çıktı!

Microsoft tarafından geliştirilen ve dünya üzerinde milyarlarca bilgisayarın işletim sistemi olan Windows yeni sürümü için gün sayıyor. Windows 10X merakla beklenirken çıkış tarihi ile ilgili sağlam kaynaklardan gelen bilgiler sevindirdi.

Windows 10X Çıkış Tarihi!

Windows 10X, milyarlarca bilgisayarın işletim sistemi olmasına bir hayli az zaman kaldı. Microsoft‘un Windows 10X işletim sisteminin 2021 yılının ikinci yarısından itibaren kullanıma sunacağı ifade edildi. Ancak Windows 10X işletim sistemi sahip bilgisayarlar 2021 yılının sonlarına doğru satışa çıkacak.

Her yeni Windows sürümünün kullanıcılara yeni özellikler sunması sebebiyle Windows 10X işletim sisteminin de sunacağı özellikler merakla bekleniyor.

Windows 10X çıkış tarihi ortaya çıktı!

Microsoft Hacklendi!

Microsoft kullandığı haberleşme uygulaması Exchange üzerinden bir siber saldırıya uğradı. Exchange isimli bu haberleşme uygulamasında yer alan açıklar yüzünden saldırıya maruz kalan şirket, daha önce kullanıcılarını uyarmıştı.

Microsoft, geçtiğimiz hafta yaptığı uyarıda şirket çalışanlarının verilerini çalmak için bir siber saldırgan grubunun harekete geçtiğini açıklamıştı. Microsoft bu saldırıyı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

 ”Hackerlar geçmişte özellikle bulaşıcı hastalıklar üzerine çalışan araştırma şirketleri, hukuk firmaları, üniversiteler, savunma şirketleri, düşünce kuruluşları ve STK’lara saldırdı.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir