Windows 10’da artık olmayacak olan özellik

 Windows 10’da artık olmayacak olan özellik

Windows 10 için 2020 yılında artık sunulmayacak olan özellikler açıklandığı zaman açıklanmayan bir özelliğin kaldırılacağı bugün yapılan bir açıklamayla yayınlandı. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Connect uygulaması artık yeni işletim sistemlerinde yüklü olarak gelmeyecek.

Connect Nedir?

Connect uygulaması bir Windows 10 işletim sistemleri bilgisayarı başka bir Windows 10’lu bilgisayara kablosuz olarak yansıtabileceğimiz Miracast teknolojisini kullanan bir uygulamadır.

Win 10, 2015 yılında yayınlandığından beri Miracast teknolojisini desteklese de yeterince ilgi çekmemesi ve bu konuda kullanıcıların Teamviewer gibi üçüncü dalga uygulamaları kullanması Microsoft’un böyle bir karar almasına yol açmış durumda. Yani uygulama artık yüklü gelmeyecek ancak istersek sonradan ekleyebilme ihtimalimiz bulunuyor. Nasıl mı?

Connect Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Connect uygulamasını indirmek için Ayarlar uygulamasına girdikten sonra Uygulamalar > İsteğe bağlı özellikler > Özellik ekle yolunu izleyin ve arama çubuğuna “Kablosuz ekran” yazın. Kablosuz ekranın yanındaki onay kutucuğuna tıklayın ve iletişim kutusunun altındaki Yükle düğmesine basarak uygulamayı yükleyin. Uygulama yüklendiğinde Başlat menüsüne bir kısayolu ekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir