Windows 10 desteği bitiyor!

Windows 10 desteği

Windows 10 desteği bitiyor!

ABONE OL 

Microsoft yakın zamanda Windows 11 isimli işletim sistemini duyuracak. Hali hazırda aktif bir şekilde kullanılan Windows 10 desteği de sonlandırılacak. Microsoft desteğin kesileceği tarihi ortaya çıktı.

Windows 10 Desteği İçin Tarih Verildi

Microsoft, Windows 11‘i yakında duyuracak. Windows 10 kullanıcıları bu gelişmeyi duyduğundan beri Windows 10 desteğinin ne zaman kesileceğini merak ediyordu. Gelen bilgilere göre Microsoft, 2025 yılında Windows 10 desteğini sonlandıracak. Hala aktif bir şekilde güncelleme alan Windows desteği 4 yıl sonra sonlanmış olacak.

Windows 10 desteği bitiyor!

İşte Windows 10 Kullanıcı Sayısı

2015 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows 10 kullanıcı sayısı açıklandı. 2020 yılında 300 milyon yeni kullanıcıya ulaşan Windows 10, toplamda 1.3 milyar kullanıcıya ulaştı. Özellikle Korona virüsü pandemisi sebebiyle uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte bilgisayar satışları da artış gösterdi.

Windows 10 kullanıcı sayısının artması yeni bilgisayarlar satıldığı anlamına geliyor. Bu da Microsoft gelirlerini doğrudan etkiliyor. Microsoft 2020 yılında 41.7 milyar dolar gelir, 15.5 milyar dolar kâr elde edildi. Bu gelirin 17.7 milyar dolarlık kısmını Microsoft bulut hizmetlerinden elde edildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir