Cillop gibi iOS 15 özelliği geliyor!

iOS 15 özelliği

Cillop gibi iOS 15 özelliği geliyor!

ABONE OL 

iOS 15, düzenlenen WWDC 2021 etkinliğinde duyuruldu. Özelliklerinin büyük bir kısmı da bu etkinlikte karşımıza çıktı. Ancak bir özelliği daha var ki daha önce hiç görülmedi.

Çok Güzel Bir iOS 15 Özelliği Geliyor

Apple, iPhone 13 serisi ile birlikte kullanıcılara iOS 15 işletim sistemini de sunmuş olacak. WWDC 2021 etkinliğinde ilk defa gördüğümüz iOS 15 işletim sisteminin sahip olduğu bir özellik daha yeni ortaya çıktı. Bu özellik sayesinde ”Fotoğraflar” uygulamasında yer alan görsellerin kaynağı görünecek. iPhone sahibinin o görseli nereden kaydettiği de görünmüş olacak.

MacRumors kaynağından alınmıştırCillop gibi iOS 15 özelliği geliyor!

iOS 15 Tanıtıldı!

WWDC 2021‘in ilk duyurusu FaceTime ile ilgili oldu. Yalnızca iOS ve Mac işletim sistemlerinde kullanılabilen FaceTime, Android ve Windows işletim sistemli cihazlar tarafından da kullanılabilecek. Bildirimler ekranında da değişikliğe giden Apple, daha büyük logo gösterimi ile bildirim ekranına yeni bir hava katıyor.

Fotoğraflar uygulamasına da bir özellik ekleyen Apple, anı haline gelen fotoğrafları video haline getirecek. Memory Mixes ismiyle karşımıza çıkan özellik, fotoğraf severleri mutlu edecek. Daha öncede sızıntılarını sizlerle paylaştığımız Apple Haritalar‘da iOS 15 güncellemesi ile karşımıza çıkan özellikler arasında yerini alacak.

Haritalar uygulaması ile şehirlerdeki özel mekanlar hakkında detaylar kullanıcılarla paylaşılacak. Bu özellik ilk olarak Avustralya, İtalya, İspanya ve Portekiz‘de kullanılabilecek.

iOS 15 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri

  • iPhone SE 2020
  • iPhone 7 serisi
  • iPhone 8 serisi
  • iPhone X serisi
  • iPhone Xs serisi
  • iPhone 11 serisi
  • iPhone 12 serisi

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir