WhatsApp’ta iki büyük değişiklik

WhatsApp'ta iki büyük değişiklik

WhatsApp’ta iki büyük değişiklik

ABONE OL 

Korona virüsü nedeniyle alınan tedbirlerin büyük şirketleri etkilemesi nedeniyle WhatsApp’ta iki büyük değişiklik kararı alındı.

Neredeyse tüm teknoloji şirketlerini etkileyen COVID-19 salgını nedeniyle birçok şirket radikal kararlar almak zorunda kalmıştı. Bu kararlardan en çok dikkat çekenler Netflix ve Youtube’un görüntü kalitelerini düşürmeleriydi. WhatsApp’ın aldığı bir karar da tamamen internet akış hızıyla alakalı. Diğeri de yanlış bilgiler yüzünden yanlış tedbirlerin alınmasıyla alakalı.

WhatsApp’ta iki büyük değişiklik

WhatsApp Avrupa Birliği çağrısına uyma kararı aldı ve videolara 15 saniye sınırı getirildiği kararını açıkladı. İnsanların karantina sürecinde interneti çok fazla kullanmasının küresel anlamda bir kesinti ve yavaşlama yaşatabileceği açıklanan bir durumdu. Bunun neticesinde de Avrupa Birliği büyük teknoloji platformlarına önlem almaları yönünde çağrı yapmıştı. WhatsApp da bu karara uyarak durumlara atılan videolara 15 saniye sınırı getirdi.

WhatsApp’ın aldığı ikinci karar da yanlış bilgilerin daha hızlı yayılmasını engelleme adına. WhatsApp bugünden sonra bir iletinin birden fazla kişiyle paylaşılmasını engelleyecek.

WhatsApp kullanıcılarının toplu olarak gönderdiği iletileri artık yalnızca bir kişiye iletebileceği açıklandı. Bu şekilde mesajlara sınırlama gelecek, yanlış bilgilerin dağıtılmasının hızı yavaşlatılacak.

Teknoloji kategorisi haberlerini okumak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.