En çok kullanılan Web tarayıcıları

En çok kullanılan web tarayıcıları

En çok kullanılan Web tarayıcıları

ABONE OL 

NetMarketShare tarafından yapılan araştırma sonucunda en çok kullanılan web tarayıcıları belli oldu. Peki yıllardır süregelen büyük rekabette hangi tarayıcı önde ya da düşünüldüğü gibi bir rekabet var mı?

En çok kullanılan web tarayıcıları

NetMarketShare tarafından paylaşılan verilere göre Google’ın sahibi olduğu Chrome tarayıcısı yüzde 68,5’lik oranla açık ara birincilik ipini göğüslemiş. En yakın rakip olarak ise düşünülenin aksine Firefox değil Microsoft’un tarayıcısı olan Edge. Microsoft Edge yüzde 7,59’luk oranla ikinci sırada. Firefox yüzde 7,19, Internet Explorer 11 yüzde 5,6, Safari de yüzde 3,62’lik oranla listeyi belirledi.

Google Chrome’un açık ara birinci olması pek şaşırtan bir durum olmamakla beraber Edge’in Firefox’u geçerek ikinci olması önemli bir gelişme. Yıllardır ikinciliği kaptırmayan Mozilla Firefox tarayıcısını geçen Microsoft Edge, yakın zamanda arayüzünü güncellemesiyle konuşulmuştu. Edge’in arayüzü değiştirmesi ve daha hızlı hale gelmesi sıralamada etkili olmuş gibi görünüyor.

Sıralamada dikkat çeken konulardan biri de Opera Mini’nin listeye girememesi. İşlevsel açıdan diğerlerinden pek bir eksiği olmayan, ücretsiz kendi içerisinde VPN sunarak ekstra avantaj da sunan Opera Mini’nin neden listeye giremediği ise bir muamma.

Teknoloji kategorisi haberlerini okumak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.