WhatsApp Zoom’a dişli bir rakip oluyor

WhatsApp Zoom’a dişli bir rakip oluyor

ABONE OL 

Korona virüsü sebebiyle evlerinden çıkmayan insanlar internet, sosyal medya uygulamaları ve görüntülü görüşmelere normalden daha fazla talep gösteriyor. WhatsApp artan görüntülü konuşma talebi sebebiyle aynı arama içerisinde 4‘den fazla kişinin görüşmesi için çalışmalarını sürdürüyordu. Çalışmalarda sona yaklaşıldı. WhatsApp grup görüşme sayısını 8‘e yükseltti.

WhatsApp Zoom’a Karşı!

WhatsApp görüntülü konuşma kapasitesini 4‘den 8‘e yükseltti. Bu sayede artık daha fazla kişi aynı anda görüntülü konuşma gerçekleştirebilecek. Ancak bu düzenleme şu an beta sürümünde yayınlandı. Kararlı sürüm öncesi beta sürümünü dileyen kullanıcılar indirebilirler.

Bu hamlesi ile WhatsApp Zoom’a rakip olacağın göstermiş oldu. Beta sürümüyle yayınlanan görselden de anlaşılacağı gibi artık 8 kişi aynı anda görüşme yapabilecek.

Kararlı sürümün kullanıcılara ne zaman ulaşacağı ise henüz belli değil. Ancak bu güncellemenin yayınlanmasının ardından görüşme sınırı sebebiyle alternatif uygulama arayan kullanıcıları bir hayli sevindirecektir. WhatsApp grup görüşme sınırının olması kullanıcıları Zoom, Google Meet gibi toplu grup görüşme imkanı tanıyan uygulamalara yöneltmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.