WhatsApp yeni özellikleri ortaya çıktı

WhatsApp yeni özellikleri ortaya çıktı

WhatsApp yeni özellikleri ortaya çıktı

ABONE OL 

WhatsApp‘ın neredeyse tüm yeni güncellemelerini öncesinde Twitter üzerinden yayınlayan WABetainfo, platforma yakın zamanda gelmesi beklenen yeni özellikleri yayınladı. İşte o özellikler:

WhatsApp Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı

WhatsApp da bu sene yaptığı güncellemelerle yılı oldukça hareketli geçiriyor. Birkaç haftadır yeni güncellemelerle devamlı karşımıza çıkan platform için yakın zamanda gelmesi beklenen bazı özellikler yayınlandı.

Bu özelliklerden biri daha önce yayınladığımız mesajlara tepki verme özelliğiyle ilgili. Özellikte bildiğimiz gibi yalnızca 6 farklı emojiyle tepki verilebiliyordu. Şirket bu rakamı çok daha fazla emojiye yükseltmeye hazırlanıyor.

Whatsapp’tan Mesajlara Emoji İle Tepki Verme Özelliğinde Emoji Sayısı Artıyor!

Platformda ayrıca kullanıcılara daha detaylı bir güvenlik sayfası gösterilecek ve uçtan uca şifreleme ile ilgili tüm bilgilendirmelere daha kolay ulaşılabilecek.

Dosya paylaşım göstergesi ile gönderdiğimiz dosyaların karşı tarafa ne kadar sürede aktarılacağı görüntülenebilecek. Burada süre dışında bir de yüzde göstergesi yer alacak.

Özelliklerin muhtemelen en çok dikkat çekeni ise süreli mesajlar oldu. Süreli mesajlar ile bazı mesajları karşı taraf kendi belirlediğimiz süre kadar görüntüleyebilecek. Bu da medya dosyalarının otomatik olarak telefon galerisine kaydedilmesini engelliyor. Artık varsayılan olarak gelen medya dosyaları direkt telefon galerisine eklenmeyecek.

Eski adıyla Facebook olarak bildiğimiz Meta’ya bağlı olan şirket, rakiplerinin iddialarının artmasının ardından platformu iyileştirme çabalarına hız vermiş durumda.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.