WhatsApp Kanal özelliğini getiriyor!

WhatsApp Kanal

WhatsApp Kanal özelliğini getiriyor!

ABONE OL 

Birçok platformda bulunan ”Kanal” özelliği kullanıma sunuldu. İlk olarak pilot ülkelerde kullanılabilecek olan özellik ardından tüm dünyada kullanıma sunulacak.

WhatsApp Kanal Özelliği Kullanıma Sunuldu

Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, Telegram’da bulunan ve sevilerek kullanılan ”Kanal” özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı.

Bir kullanıcı tarafından oluşturulan ve tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi yayın yapma imkanını tanıyan kanal özelliği bir süredir bekleniyordu. Özellik ilk olarak Singapur ve Kolombiya‘da kullanıma sunuldu ve Beta sürecinin sonunda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ayrıca yine WhatsApp tarafından kullanıcılara HD olarak fotoğraf gönderme desteğini sağlıyor. Hali hazırda kullanıcılar fotoğraf gönderirken fotoğrafların boyutu otomatik olarak küçültülüyor.

Bu özelliğin de Beta sürecinde olduğunu özellikle belirtmek gerekiyor.

WhatsApp Ücretli Abonelik Duyuracak

WhatsApp kullanıcılarına sunduğu İşletme versiyonuna ücretli abonelik dönemi getiriyor. Şimdilik yalnızca WhatsApp’ın Beta kullanıcılarına sunulan bu özellik, İşletme kullanıcıları tarafından istenirse satın alınarak avantajlarından faydalanılacak.

Sunulacak olan ücretli aboneliğin en önemli özelliklerinden birisi de kullanıcılara özel bir sohbet bağlantısı oluşturmak olacak. Ayrıca ücretlik aboneliğe sahip olan kullanıcı, 10 farklı cihazdan oturum açabilecek.

Hali hazırda İşletme kullanıcıları bu özellikleri kullanabiliyor. Ücretli abonelik sahiplerine ufak birkaç özellik de ek olarak sunulacak. Sunulacak bu ücretli aboneliğin fiyatına dair ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir