WhatsApp hareketli çıkartmalar özelliğine kavuşacak!

 WhatsApp hareketli çıkartmalar özelliğine kavuşacak!

Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp hareketli çıkartmalar özelliğine kavuşuyor. Hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulan özellik özelleştirilebilir çıkartma imkanını kullanıcılara sunacak.

WhatsApp Hareketli Çıkartmalar Kullanıma Sunulacak!

WABEtaInfo tarafından ortaya çıkarılan sızıntı, yakın zamanda WhatsApp’a hareketli çıkartmalar geleceğini gösteriyor. Android için 2.21.3.19, iOS için 2.21.31.2 sürümüyle karşımıza çıkacak olan özellik şimdilerde İran, Brezilya ve Endonezya‘da kullanıma sunuldu.

WhatsApp hareketli çıkartmalar özelliğine kavuşacak!

Ayrıca bu özellik sayesinde kullanıcılar kendi çıkartmaları başka uygulamalardan oluşturup WhatsApp’ta kullanabilecek.

WhatsApp Medya Paylaşımında Ufak Değişiklik Yapılmıştı

WhatsApp, kullanıcıların medya paylaşımı yaparken karşılaştığı ekranda ufak bir değişiklik yaptı. Bu değişikliği ilk olarak Android kullanıcılarına gönderecek şirket, gönderimi yapılacak medyanın açıklamasının yazıldığı kısmı kutucuk içine aldı.

WhatsApp Kullanıcılarını Kazanmak İstiyor!

WhatsApp kaybettiği kullanıcıları geri kazanmaya çalışıyor. Gizlilik sözleşmesi ile verilerin paylaşılabilmesi için onay isteyen WhatsApp yönetimi, onay süresini 15 Mayıs tarihine ertelemişti. 15 Mayıs tarihine kadar gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcılar bir hafta daha arama ve mesajları alabilecek. Ancak bu mesajlara cevap verilemeyecek.

Birçok sosyal medya uygulaması üzerinden reklam vermeye başlayan WhatsApp, hangi kullanıcı verilerinin bu gizlilik sözleşmesi kapsamında olmadığını bu reklamlarda belirtiyor. Yakın zamanda ülkemizde birçok kullanıcı alternatif çevrim içi mesajlaşma uygulamalarına yönelmişti. Bu gibi reklamlar sayesinde kullanıcılar geri kazanılmaya çalışılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir