WhatsApp grup görüşmelerinin kapasitesini arttırıyor

WhatsApp grup görüşmelerinin kapasitesini arttırıyor

ABONE OL 

Korona virüsü sebebiyle evlerinden çıkmayan insanlar internet, sosyal medya uygulamaları ve görüntülü görüşmelere normalden daha fazla talep gösteriyor. İnternetin aşırı kullanımı sebebiyle küresel anlamda yavaşlamalarda söz konusu oldu. WhatsApp artan görüntülü konuşma talebi sebebiyle aynı arama içerisinde 4’den fazla kişinin görüşmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Korona Virüsü Sebebiyle Facebook WhatsApp İçin Çalışmalara Başladı

Dünyanın hala etkisinde bulunduğu Korona virüs sebebiyle insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmeleri gerekiyor. Temas ile bulaşan virüsten korunmak adına işletmeler evde çalışmaya başladı. Aynı zamanda eğitim sistemi ise evden ilerliyor. Bu sebeplerden dolayı insanlar eskisinden daha fazla görüntülü konuşma ihtiyacı hissediyor. Bilindiği gibi WhatsApp aynı anda en fazla 4 kişinin görüntülü konuşmasına imkan veriyor.

Birçok görüntülü konuşma uygulaması aynı anda görüntülü konuşabilme kapasitelerini %50 oranında arttırdı. Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıları aynı kapasite artışını WhatsApp‘ten bekliyor. Facebook bünyesinde bulunan WhatsApp için çalışmaların başladığı açıklandı.

Aynı anda görüntülü konuşabilme kapasitesinin 4’den 6’ya çıkarılması bekleniyor. Rakiplerinden geri kalmamak adına yakın zaman bir güncelleme yayınlayarak bu özelliğin kullanıma sunulması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir