WhatsApp gizlilik sözleşmesini değiştirdi! Onaylamayan kullanamayacak

 WhatsApp gizlilik sözleşmesini değiştirdi! Onaylamayan kullanamayacak

Facebook çatısı altında faaliyetlerini sürdüren çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gizlilik sözleşmesini değiştirdi. Bu gizlilik sözleşmesi gereği veriler artık Facebook ile paylaşılacak.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Değiştirdi!

Facebook 2014 yılında WhatsApp‘i 19 milyar dolar ödeme yaparak bünyesine katmıştı. O günden bu yana WhatsApp’te bir çok değişiklik yapan Facebook, son olarak WhatsApp gizlilik sözleşmesini değiştirdi. Kullanıcılara bir onay ekranı sunan WhatsApp verilerini artık Facebook ile paylaşacak.

Bu onayı veren kullanıcılar WhatsApp uygulamasını kullanmaya devam edebilecek ancak onay vermeyen kullanıcılar WhatsApp uygulamasını kullanamayacak.

WhatsApp yeni özellik
WhatsApp gizlilik sözleşmesini değiştirdi!

WhatsApp Reklam Sistemi Detayları

Reklamların nasıl gösterileceği belli olurken kullanıcıları yanıltmaya yönelik reklamların insanların karşısına çıkmasını engellemek isteyen WhatsApp, Banner reklam türünü kullanacak ve kullanıcıları uygulamadaki reklama tıklamaya teşvik etmek istiyor.

WhatsApp hakkında tüm bilgileri yayınlanmadan önce veren WABetaInfo tarafından yayınlanan güncelleme listesinde ortaya çıkan reklam sistemi Android ve Web sürümlerinde 2.20.206.19 sürümüyle iOS için ise 2.20.130 sürümüyle şirket kullanım politikasını değiştirecek.

Yenilenen kullanım politikası, WhatsApp’ın ve şirketin verilerinin reklam için işleme hakkı alarak değişecek. Değişim için 8 Şubat 2021 tarihini gösteren şirket, kullanıcılarına hizmet odaklı bir reklam sistemi oluşturmayı hedefliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir