WhatsApp gizlilik sözleşmesi kabul edilmezse ne olacak?

 WhatsApp gizlilik sözleşmesi kabul edilmezse ne olacak?

WhatsApp kullanıcılarına gönderdiği gizlilik sözleşmesinin onayını henüz vermeyen kullanıcılar, neler ile karşılaşacağını merak ediyor. WhatsApp bu sorunun cevabını açıkladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Neleri Değiştirecek?

WhatsApp gizlilik sözleşmesinin onayı için 15 Mayıs tarihi süre olarak verilmişti. Bu tarihin yalnızca onay ile ilgili olduğunu belirten WhatsApp, onay vermeyen kullanıcıların sohbet listesine erişemeyeceğini, mesajların bildirim olarak geleceğini ve bildirim ekranından cevaplanacağını açıkladı. Bunun dışında sesli ve görüntülü aramalar yanıtlanabilecek ancak belirli bir süre sonra onay vermeyen kullanıcılar hiçbir özelliği kullanamayacak.

Onay vermeyen kullanıcıların bir süre sonra WhatsApp’ın işlevsizliği ile karşı karşıya kalacak. Yapılan açıklamada onay vermeyen kullanıcıların tamamen WhatsApp’ten silinmeyeceği de belirtildi.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi kabul edilmezse ne olacak?

WhatsApp Yeni Özellik: Dosya Boyutu Büyük Fotoğraf ve Videoları Ön İzleme Yapabilme

WhatsApp büyük boyuttaki fotoğraf ve videoların kullanıcılar tarafından ön izleme yapılmasına izin veriyor. İlk olarak iOS kullanıcılarına sunulan olan özellik 2.2.71 sürümüyle yayınlandı. WhatsApp resmi Twitter hesabından paylaşılan özellik, kullanıcıların dosya boyutu büyük olan fotoğraf ve videolara ulaşmak için indirme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bu özellikle birlikte kullanıcıların ön izleme gerçekleştirerek fotoğraf ve videoları görebilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir