WhatsApp çoklu cihazlarda güvenliği arttırıyor

WhatsApp çoklu cihazlarda güvenliği arttırıyor

WhatsApp çoklu cihazlarda güvenliği arttırıyor

ABONE OL 

WhatsApp yakın bir zamanda çoklu cihaz özelliğini kullanıma sunmuştu ancak bu özellikte bazı güvenlik zafiyetleri yer alıyordu. Şirket daha güvenli bir kullanım için yeni bir özellik duyurdu.

WhatsApp Çoklu Cihazlarda Güvenliği Arttırıyor

Oturum Açma Onayı özelliği sayesinde çoklu cihazlarda yeni biri oturum açmak istediği zaman hesap sahibine kişinin adı, girişim zamanı ve cihaz adı gibi bilgiler içeren bir bildirim gidecek ve bu bildirimde hesap sahibinin giriş için onayı istenecek.

Yeni özellik sayesinde cihazlar arasında geçiş yapan kullanıcılar daha güvenli bir WhatsApp deneyimi yaşayacaklar. WABetaInfo, WhatsApp platformu için sık sık yeni güncellemeleri yayınlayarak bizleri bilgilendiriyor.

Sohbet Botu Ne İşe Yarayacak

Beta sürümünde chatbot adıyla ortaya çıkan sohbet botu, Platformda yapılacak güncellemeleri, uygulama hakkında ipuçlarını ve bazı tüyoları zaman zaman bizlerle sohbet şeklinde paylaşacak.

WABetaInfo’ya göre bir sonraki güncelleme ile birlikte sohbetlerde doğrulanmış, resmi bir hesap görünecek ve bu hesap bize yukarıda belirttiğimiz bilgi ve tüyolar verecek. Biz bu mesajlara cevap veremeyeceğiz ancak ilerleyen zamanlarda istersek yeni gelecek mesajları engelleyebileceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir