Instagram format mı değiştiriyor?

Instagram format mı değiştiriyor?

Instagram format mı değiştiriyor?

ABONE OL 

Popüler sosyal medya platformu Instagram, test etmeye başlayacağı ortaya çıkan özellikle birlikte formatta değişiklik yapma ihtimali olduğu anlaşıldı.

Daha önce de platformda tam ekranda içerik özelliği getirilebileceğini yazmıştık, şimdi de tam ekran arayüzünün geleceğini düşündüren özelliğin test edileceği Adam Mosseri tarafından açıklandı. İşte o özellik:

Instagram Format Mı Değiştiriyor?

Bildiğimiz üzere Reels videoları ve hikayeler 9:16 formatıyla yükleniyordu ancak profil ızgaramızdaki fotoğraflarımız kare olarak görüntüleniyordu. Fotoğrafların yüklenme boyutu ise Reels ve hikayelerin aksine daha geniş bir formattaydı. Instagram, yakın zamanda 9:16 formatında fotoğraf yüklemek için testlere başlayacağını duyurdu. Bu da ana sayfada gezerken tam ekran fotoğraf görme ihtimalimizi arttırıyor.

Instagram Yeni Harita Açıkladı

“Artık çevrenizdeki popüler yerleri bulabilir veya kafeler veya güzellik salonları gibi kategorilere göre filtreleyebilirsiniz.”

Haritada bir konum bulabilmek için Akış veya Hikayeler‘deki konum etiketlerine dokunma, Keşfet‘te bir konumu ya da etiketi aramak yeterli.

Yılın başından beri birçok yeni özellik sunan, en son ayın başında sohbet içerisinde doğrudan alışveriş yapılmasını sağlayan bir özellik tanıtan şirket, Google Haritalar uygulamasına benzer bir harita üzerinde çalışmaya başladı.

Yeni harita, Snapchat’te bulunan ısı haritasını da andırıyor ve haritada paylaşım yapan kişilerin kimler olduğunu da görmemizi sağlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir