WhatsApp çizim özelliğini geliştiriyor

WhatsApp çizim özelliğini geliştiriyor

WhatsApp çizim özelliğini geliştiriyor

ABONE OL 

Son zamanlarda sürekli yeni güncelleme ve iyileştirme haberleriyle karşımıza çıkan WhatsApp, şimdi de çizim özelliğine yaptığı geliştirmeyi kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp Çizim Özelliğini Geliştiriyor

WhatsApp platformunda bir görsel üzerinde ya da boş bir sayfada çizim yaparak mesaj olarak gönderebiliyoruz ancak bu çizim için tek bir seçeneğimiz vardı. Tek bir tipte yapılan çizim kullanıcılara fazla seçenek sunmadığı için bazen istediğimiz gibi bir deneyim alamıyorduk. Şirketin iOS 22.8.0.73 beta sürümünde ortaya çıkan bir özellikle bu konu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Elde edilen bilgilere göre WhatsApp çizim özelliği geliştirilecek ve kullanıcıların hem görseller üzerinde karalama yapmasına hem de görsellere özel notlar ve açıklamalar ekleyerek düzenlemesine imkan sağlanacak. Şimdilik iOS beta sürümünde kullanılan özellik yakında hepimizin karşısına çıkabilir.

WhatsApp Çizim Özelliğini Geliştiriyor

WhatsApp Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı

WhatsApp da bu sene yaptığı güncellemelerle yılı oldukça hareketli geçiriyor. Birkaç haftadır yeni güncellemelerle devamlı karşımıza çıkan platform için yakın zamanda gelmesi beklenen bazı özellikler yayınlandı.

Bu özelliklerden biri daha önce yayınladığımız mesajlara tepki verme özelliğiyle ilgili. Özellikte bildiğimiz gibi yalnızca 6 farklı emojiyle tepki verilebiliyordu. Şirket bu rakamı çok daha fazla emojiye yükseltmeye hazırlanıyor.

Platformda ayrıca kullanıcılara daha detaylı bir güvenlik sayfası gösterilecek ve uçtan uca şifreleme ile ilgili tüm bilgilendirmelere daha kolay ulaşılabilecek.

Dosya paylaşım göstergesi ile gönderdiğimiz dosyaların karşı tarafa ne kadar sürede aktarılacağı görüntülenebilecek. Burada süre dışında bir de yüzde göstergesi yer alacak.

Özelliklerin muhtemelen en çok dikkat çekeni ise süreli mesajlar oldu. Süreli mesajlar ile bazı mesajları karşı taraf kendi belirlediğimiz süre kadar görüntüleyebilecek. Bu da medya dosyalarının otomatik olarak telefon galerisine kaydedilmesini engelliyor. Artık varsayılan olarak gelen medya dosyaları direkt telefon galerisine eklenmeyecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.