Google aramalarda devrim niteliğinde yenilik

Google aramalarda devrim niteliğinde yenilik

Google aramalarda devrim niteliğinde yenilik

ABONE OL 

Dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google aramalarda yaptığı değişiklikle internet üzerinde yapılan aramalarda devrim niteliğinde bir yeniliğe imza attı.

Google Aramalarda Devrim Niteliğinde Yenilik

Google arama motoru piyasaya çıktığından beri en çok kullanılan arama motorlarından biri olarak biliniyor ve istediğimiz kelimeyi ya da cümleyi aratarak milyonlarca hatta milyarlarca sonuç bulabiliyoruz. Buna ek olarak birkaç yıl önce Google, görsel arama özelliği sundu ve insanların belli bir görseli aratarak görselle ilgili sonuçlar bulabilmesini sağladı.

Şimdi ise büyük bir yenilik yapan Google, Çoklu Arama özelliğini tanıttı. Çoklu Arama özelliği sayesinde artık aynı anda hem bir görseli hem de istediğimiz bir metni aratabileceğiz. Örnek vermek gerekirse, istediğimiz bir ayakkabı modelini görsel olarak arayıp bu aramaya metin olarak ayakkabı numarası ya da renk ekleyebiliyoruz, bu da tam olarak istediğimiz sonucu bulmamıza büyük bir kolaylık sağlıyor.

Google aramalarda devrim niteliğinde yenilik

Bu muazzam özelliği kullanabilmek için Google Lens üzerinden arama yaptıktan sonra Ekleme Yap komutu ile istediğimiz terimi ekleyebiliriz. Şimdilik özellik Amerika Birleşik Devletleri’nde test edilen özelliğin bu yıl içerisinde globalde kullanılmaya başlayacağı duyuruldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.