WhatsApp anket özelliği ortaya çıktı

WhatsApp anket özelliği ortaya çıktı

WhatsApp anket özelliği ortaya çıktı

ABONE OL 

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın geçtiğimiz haftalarda bir anket özelliği duyurulmuştu ancak net bilgiler bulunmuyordu, WhatsApp anket özelliğinin nasıl çalışacağı gün yüzüne çıktı.

WhatsApp Anket Özelliği Ortaya Çıktı

Telegram ile büyük bir rekabet içinde olan WhatsApp, yer yer Telegram’da bulunan özellikleri bünyesine katarak rekabeti kızıştırıyor.

WABetaInfo, iOS 22.9.0.70 güncellemesi raporlarında grup sohbetlerinde kullanılacak olan anket özelliğinin görselini yayınladı.

WhatsApp Anket Özelliği

Görselde de göründüğü üzere anket için bir soru soruluyor ve yanıt olarak seçilebilecek 5 seçeneğimiz bulunuyor.

WhatsApp Çizim Özelliğini Geliştiriyor

WhatsApp platformunda bir görsel üzerinde ya da boş bir sayfada çizim yaparak mesaj olarak gönderebiliyoruz ancak bu çizim için tek bir seçeneğimiz vardı. Tek bir tipte yapılan çizim kullanıcılara fazla seçenek sunmadığı için bazen istediğimiz gibi bir deneyim alamıyorduk. Şirketin iOS 22.8.0.73 beta sürümünde ortaya çıkan bir özellikle bu konu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Elde edilen bilgilere göre WhatsApp çizim özelliği geliştirilecek ve kullanıcıların hem görseller üzerinde karalama yapmasına hem de görsellere özel notlar ve açıklamalar ekleyerek düzenlemesine imkan sağlanacak. Şimdilik iOS beta sürümünde kullanılan özellik yakında hepimizin karşısına çıkabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.