WeChat NFT hesaplarını kapattı!

WeChat NFT

WeChat NFT hesaplarını kapattı!

ABONE OL 

Çin merkezli sosyal medya uygulaması WeChat, NFT ile alakalı tüm hesapları kapattı. Çin’in NFT ve Metaverse konularındaki adımlarının bu kararda etkili olduğu düşünülüyor.

WeChat NFT Konusunda Karar Verdi

WeChat, yalnızca Çin’de 1.2 milyar kullanıcıya sahip. Böylesine büyük bir kullanıcı kitlesi olan uygulamadan tepki çeken bir karar geldi. Alınan kararla birlikte NFT alım satımına dair paylaşım yapan özellikle NFT platformlarının WeChat hesapları kaldırıldı.

WeChat, yaptığı açıklamada bu kararın yatırımları olumsuz etkilememek adına verildiğini ifade etti. Ancak bilindiği gibi Çin’in başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasına sıcak bakmadığı ve uyguladığı yaptırımlar sebebiyle bu kararın alınmış olabileceği ifade ediliyor.

CryptoPunks NFT
WeChat NFT hesaplarını kapattı!

Çin NFT ve Metaverse Adımı Atıyor

Bitcoin madencilerini ülkeden göndererek Bitcoin fiyatının çok kısa sürede yüzde 50‘ye yakın değer kaybetmesine sebep olan Çin, NFT satışlarına odaklanmaya başladı. Bilindiği gibi NFT satışları da kripto para ön satışlarına benzer şekilde uygulanıyor.

Çinli yetkili Zheng Xinjian, yerel basına verdiği röportajda mevcut yasaların yeni mali faaliyetlere karşı yetersiz kaldığını ve bunun için yeni adımların atılacağını ifade etti. Açıklamalarında Metaverse ve NFT’lerden özellikle bahseden Xinjian, Çin’in NFT’lere bakış açısını açık bir şekilde gösterdi.

Özellikle Metaverse ve NFT satışlarının dünya genelinde artması sebebiyle her ülkede olduğu gibi Çin’de de ayrıca incelemelerin başladığı ve kripto paralarla benzer özellikler taşımaları sebebiyle yaptırıma maruz kalabilecekleri analistler tarafından ifade ediliyor.

NFT Nedir? Neden Bu Kadar Pahalı? videomuza izlemek için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir