Waves kurucusu USDN açıklaması yaptı: Yenisini duyuracağım

Waves kurucusu USDN açıklaması

Waves kurucusu USDN açıklaması yaptı: Yenisini duyuracağım

ABONE OL 

Waves kurucusu resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında yeni bir sabit fiyatlı bir kripto para duyuracağını açıkladı.

Waves Kurucusu USDN Açıklamasına Yenisini Ekledi

Geçtiğimiz günlerde düşüşünü sürdüren ve Waves tarafından geliştirilen USDN isimli sabit fiyatlı kripto para hakkında Waves kurucusu yeni bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında iki detay paylaşan Sasha Ivanov şu ifadeleri kullandı:

İki şey:

– Yeni bir sabit para piyasaya süreceğim

Önceden harekete geçirilmiş bir $USDN durum çözüm planı olacak.

USDN, geçtiğimiz aylarda Güney Kore’de ‘Yatırım Uyarısı’ olarak belirtilmişti. USDN bu haber yazıldığı sırada 0.55 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. 8 Aralık tarihinde hazırladığımız haberde USDN fiyatı 0.86 dolar seviyelerinde seyrediyordu.

Waves kurucusu USDN açıklaması yaptı: Yenisini duyuracağım

ABD’den Algoritmik Stable Coin Tasarısı: Yasak Gelebilir

ABD Temsilciler Meclisi tarafından hazırlanan bir yasa tasarısına göre algoritmik stablecoin’lere doğrudan yaptırım söz konusu. Bilindiği gibi algoritmik stable coin’ler belirli teminatlarla üretilebiliyor ve bu teminatlarda eksilme söz konusu olduğunda 1 dolara sabit olması gereken fiyatı düşebiliyor.

Bloomberg’in haberine göreTerra şirketi tarafından geliştirilen LUNA ve UST isimli kripto paraların fiyatlarındaki çakılmalardan sonra ABD Temsilciler Meclisi de konu ile ilgili çalışmaya başladı. Hazırlanan yasa tasarısına göre stablecoin’lere iki yıl yasak getirilme durumu söz konusu.

Tasarının yasaklama amacının yanı sıra bir de banka ve benzeri kuruluşlara stablecoin ihraç hakkı sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir