watchOS 8.3 güncellemesi şarj sorununa sebep oldu!

watchOS 8.3 güncellemesi şarj

watchOS 8.3 güncellemesi şarj sorununa sebep oldu!

ABONE OL 

Apple Watch modellerinin işletim sistemi watchOS için yayınlanan son güncellemede üçüncü parti şarj aletleri ile şarj edildiğinde ciddi sorunların ortaya çıktığı görüldü.

watchOS 8.3 Güncellemesi Yavaş Şarja Sebep Oluyor

Apple tarafından geçtiğimiz haftalarda watchOS 8.3 güncellemesi Apple Watch modellerine gönderilmişti. Bu güncellemeyi yapan bazı kullanıcılar şarj sorunu yaşamaya başladı. Orijinal Apple şarj aletleri dışında şarj edilen Apple Watch modellerinin şarjının bir saat gibi bir sürede yüzde 1-2 dolması gibi bir sorun ortaya çıktı. Reddit kullanıcıları tarafından sorun ile ilgili şu ifadeler kullanıldı:

– ”Dün gece saatimi watchOS 8.3 olarak güncelledim. Bu sabah 3. parti şarj cihazım ile saatimi şarja taktım. Bir saat sonra baktım ve şarj sadece %2 arttı? Eşimin 3. parti şarj aleti ile saatimi şarj etmeye çalıştım ama yine aynı sonucu aldım.

Apple, cihazlarını şarj edebilecek markaları açıklıyor ve 3. parti olarak bu markaların kullanılmasını ifade ediyor. Bu markalar dışında bir markanın cihazı kullanıldığında ise Apple Watch modelleri birkaç dakika sonra şarj alımını durduruyor. Ancak güncellemeden önce birçok markanın şarj cihazı Apple Watch modellerini rahatlıkla şarj edebiliyordu.

Apple tarafından henüz bir açıklama yok ancak yakın zamanda bir ara güncelleme ile bu sorunun ortadan kaldırılması bekleniyor.

watchOS 8.3 güncellemesi şarj sorununa sebep oldu!

Spotify Apple Watch Modellerine Müzik İndirme İmkanı Verecek

Apple Watch modelleri bilindiği gibi akıllı telefonlara entegre edilerek kullanılıyor. Müzik dinlemek isteyen kişilerde akıllı telefonlarından diledikleri şarkıyı açıp dinleyebiliyor ve Apple Watch modelinden istediği şarkıyı açıp dinleyebiliyor. Ancak Apple Watch modellerine müzik indiremiyordu. Spotify şimdi üyelerine bu özelliği sunuyor.

Müzik dinlemek için akıllı telefona olan ihtiyaç bu özellik ile son bulacak. Müzik indirme desteğinin ne zaman sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir