Warner Bros. ve Disney’den Rusya yasağı

Warner Bros. ve Disney'den Rusya yasağı

Warner Bros. ve Disney’den Rusya yasağı

ABONE OL 

Neredeyse tüm dünyanın cephe aldığı ve birçok şirketin yaptırım uyguladığı Rusya’ya Warner Bros. ve Disney de yayın yasağı uygulama kararı aldı.

Warner Bros. ve Disney’den Rusya Yasağı

Son zamanlarda merakla beklenen The Batman filminin yapımcı şirketi Warner Bros., Marvel Sinematik Evreni’nin yeni evresinin filmlerini hazırlayıp yayınlamayan Marvel, Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya karşı bir yaptırım kararı aldı. Alınan karara göre The Batman, Turning Red gibi çıkacak ve merakla beklenen filmlerin Rusya’da gösterime girmeyeceği açıklandı.

Ukrayna’yı işgal eden ve tüm dünyada tepki görmeye devam eden Rusya’ya hem teknolojik hem de ekonomik yaptırımlar uygulanmaya devam ediyor. Yaptırım uygulayan büyük şirketlere sinemanın devleri Warner Bros. ve Disney de eklendi. Dün Disney tarafından yapılan açıklama ile 10 Mart’ta Rusya ve ABD’de vizyona girecek olan Turning Red’in Rusya’da gösterime girmeyeceğini açıkladı.

“Gelecek filmlerin vizyon kararlarını, son gelişmelere göre alacağız. Ayrıca, mültecilere acil yardım ve insani kaynakları sağlamak adına iş ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.”

Warner Bros.’un konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şöyle: “WarnerMedia’nın uzun metrajlı filmi Batman’i, Rusya’da yayınlamama kararı aldık. Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.”

Warner Bros. ve Disney’den Rusya yasağı

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir