VK uygulaması App Store’dan kaldırıldı!

VK uygulaması App Store’dan kaldırıldı!

ABONE OL 

Rusya’ya yönelik bir yaptırım da Apple’dan geldi. Apple ürünleri tarafından kullanılan uygulama marketi App Store, Rusya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan VK uygulamasını kaldırdı.

VK Uygulaması App Store’dan İndirilemeyecek!

Apple’dan App Store aracılığıyla Rusya’ya yaptırım uygulandı. App Store’dan VK uygulaması kaldırıldı. Yalnızca VK uygulaması değil aynı geliştirici tarafından geliştirilen diğer uygulamalar da benzer şekilde uygulama marketinden kaldırıldı.

Apple Sözcüsü Adam Dema, bu yaptırımla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bu uygulamalar, çoğunluğun sahibi olduğu veya çoğunluğunun kontrolündeki geliştiriciler tarafından Birleşik Krallık hükümeti tarafından onaylanan bir veya daha fazla tarafça dağıtılıyor. Apple, bu yaptırımlara uymak için bu uygulamalarla ilişkili geliştirici hesaplarını sonlandırdı ve uygulamalar, konumları ne olursa olsun hiçbir App Store’dan indirilemez. Bu uygulamaları daha önce indirmiş olan kullanıcılar bunları kullanmaya devam edebilir.

VK uygulaması App Store’dan kaldırıldı!

Apple App Store Kararı ile Uygulama Geliştiricilerini Uyarmıştı

Apple, uygulama geliştiricilerini doğrudan etkileyen bir açıklama yaptı ve güncellenmemiş uygulamaların kaldırılacağını ifade etti. Ayrıca belirli bir indirme eşiğinin altında kalan uygulamaların da bu karara tabii olduğu belirtildi.

Apple App Store ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

App Store İyileştirmeleri sürecinin bir parçası olarak, son üç yıl içinde güncellenmemiş ve minimum indirme eşiğini karşılayamayan uygulama geliştiricileri ‘son 12 aylık süre boyunca hiç indirilmemiş veya çok az indirilmiş’ uygulamalarının App Store’dan olası bir şekilde kaldırılacaktır.

Açıklamada da belirtildiği gibi bu şartları yerine getirmeyen uygulamaların kaldırılacağı ifade edildi. Ayrıca geliştiricilere tanınan güncelleme süresi 30 günden 90 güne çıkarıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir