Vivo Türkiye fabrikası açıldı

Vivo Türkiye fabrikası

Vivo Türkiye fabrikası açıldı

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji şirketi Vivo tıpkı Xiaomi gibi ülkemizde fabrika açtı. Fabrika Kocaeli ili sınırları içerisinde yer alıyor.

Vivo Türkiye Fabrikası Açıldı

Ülkemizde son bir yılda akıllı telefon üreticilerin gözdesi haline geldi. Döviz anlamında birçok ülkeye göre daha ucuz bir iş gücüne sahip olan ülkemizde önce Xiaomi ardından da Vivo fabrika açtı. Kocaeli Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde (GGOSB) yer alan ve 12.000 metrekare üzerinde yer alan fabrikada yılda 5 milyon akıllı telefon üretimi öngörülüyor.

Vivo Türkiye fabrikası açıldı

Vivo’nun ülkemize yapmış olduğu 20 milyon dolarlık bu yatırım ülkemizde istihdam da sağlayacak. Vivo Türkiye Genel Müdürü Ted Dai şu açıklamayı yaptı:

”Resmi olarak Türkiye pazarına sağlam bir bağlılıkla Ağustos 2020’de giriş yapmaktan onur duyduk ve bugün kararlılığımıza, adanmışlığımıza yönelik somut bir adım daha atıyoruz. İlk olarak giriş segmentindeki Y11s ve Y20 modellerimizin üretimini bu fabrikada tamamladık.

Aynı zamanda bu dev adım ile Türkiye’de istihdam fırsatları sunacak olmamız nedeniyle çok heyecanlı ve gururluyuz. Ekip olarak tek bir hedef etrafında birleşmeyi, hayatta her zaman daha iyisini yaratmayı ve birlikte yaşadığımızı hissetmeyi amaçlıyoruz. Hizmete açtığımız üretim tesisimizin şirketimize ve topluma hayırlı olmasını diliyorum”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir