5G lideri Xiaomi oldu!

5G lideri

5G lideri Xiaomi oldu!

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan raporlara göre Xiaomi, 2021 yılının ikinci çeyreğinde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmuştu. Şimdi ise yayınlanan son rapora göre yine aynı dönemde Xiaomi’nin en fazla 5G destekli akıllı telefon satan şirket olduğu açıklandı.

5G Lideri Xiaomi!

Strategy Analytics tarafından yayınlanan son rapora göre Xiaomi, yüzde 26‘lık oranıyla en fazla 5G destekli Android akıllı telefon satan şirket oldu. Rapora göre 2021 yılının ikinci çeyreğinde 95 milyon adet 5G destekli akıllı telefon satışı gerçekleştirildi. Bu akıllı telefonların 24 milyonunu ise Xiaomi sattı.

Raporda dikkat çeken bir diğer akıllı telefon üreticisi ise Huawei oldu. Son 9 çeyrekteki verilerin toplamına göre en fazla 5G destekli akıllı telefon satan şirket Huawei oldu. Toplamda 95 milyon adet 5G destekli telefon satan Huawei, maruz kaldığı yaptırımlar sebebiyle bir gerileme içerisine girmiş bulunuyor. Bu da bir süre sonra rakiplerinin gerisinde kalacağını gösteriyor.

5G lideri Xiaomi oldu!

Xiaomi Büyüyor

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefon üretiminde bir hayli yol kat eden şirketlerden. Sürekli bir gelişim göstererek 2011 yılından bugüne kadar toplamda 800 milyon akıllı telefon satmayı başaran şirket, haziran ayında ve yüzde 17.1‘lik oranla en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Xiaomi’yi yüzde 15.7 ile Samsung, yüzde 14.3 ile Apple takip etti. Counterpoint tarafından hazırlanan rapora göre Xiaomi, küresel olarak en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumunda yer alıyor. Counterpoint yöneticisi Tarun Pathak’a göre Xiaomi, Huawei’den açılan boşluğu doldurdu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir