Vitalik Buterin: Umarım Dogecoin PoS sistemine geçer

Dogecoin PoS

Vitalik Buterin: Umarım Dogecoin PoS sistemine geçer

ABONE OL 

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğimiz hafta gerçekleşen Ethereum Merge güncellemesinin ardından bir açıklama yaptı. Ethereum’un PoW sisteminden PoS sistemine geçmesinin ardından Dogecoin’in de PoS sistemine geçmesini umduğunu söyledi.

Dogecoin PoS Sistemine Geçecek mi?

Kripto para piyasasının en genç ve en dikkat çekici isimlerinden olan Vitalik Buterin, Dogecoin’in PoW sisteminden PoS sistemine geçmesini umduğunu söyledi. Bilindiği gibi PoW sistemi yüksek seviyede elektrik tüketimine dayanıyor ve bu sayede elektrik israfı söz konusu oluyordu.

Ancak yeni geçilen PoS sistemi ile birlikte madencilerin yerini doğrulayacılar aldı. Bu sayede elektrik tüketimi ve ciddi oranda azalma oldu. Benzer bir sistem geçişinin Dogecoin’de de olmasını isteyen Buterin, ZCash’in de PoS sistemine geçebileceğini düşünüyor.

Dogecoin
Vitalik Buterin: Umarım Dogecoin PoS sistemine geçer

Ethereum Merge İşlem Ücretlerine Etki Etmeyecek!

Aylardır merakla beklenen Ethereum Merge, nihayet hayata geçti. PoW sisteminden PoS sistemine geçen Ethereum ile ilgili dolaşan yanlış bilgiler yatırımcıların yanılmasına sebep oluyor.

Öncelikle PoW (Proof of Work) sistemi yani iş kanıtı olarak bildiğimiz madencilik faaliyetlerinin sonuna gelindi. Yani Ethereum üretmek için artık Ethereum madenciliği yapılmayacak.

Yeni geçilen PoS (Proof of Stake) sistemi ise hisse kanıtı olarak dilimize çevrilse de aslında Ethereum Blockchain ağından ”doğrulayıcı” olarak görev alacak kişiler anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir