Ethereum kurucusu Vitalik Buterin El Salvador’u eleştirdi

Vitalik Buterin El Salvador

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin El Salvador’u eleştirdi

ABONE OL 

Kripto para piyasasındaki birçok kripto paraya ev sahipliği yapan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele‘yi eleştirdi. Ülkedeki tüm vatandaşlara Bitcoin‘i zorunlu tutmanın, kripto para piyasasıyla getirilmek istenen özgürlüğü kısıtladığını ifade etti.

Vitalik Buterin El Salvador’u Eleştirdi!

Geçtiğimiz günlerde Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, El Salvador’da Bitcoin’in zorunlu bir şekilde kullandırıldığını söyleyerek El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele‘ye eleştirilerde bulundu. İnsanlara Bitcoin’in zorunlu tutulmasının kripto para piyasasının getirmek istediği finansal özgürlüğün önüne geçtiğini söyledi:

Ayrıca, Bitcoin’i El Salvador’daki milyonlarca insana aynı anda, neredeyse hiçbir ön eğitim girişiminde bulunmadan zorlama taktiği pervasız ve çok sayıda masum insanın saldırıya uğraması veya dolandırılma riski taşıyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele de bu eleştirilere cevap verdi ve Bitcoin’i kimseye zorunlu olarak dayatılmadığını söyledi.

El Salvador Bitcoin
Ethereum kurucusu Vitalik Buterin El Salvador’u eleştirdi

El Salvador Bitcoin Madenciliğine Başladı!

El Salvador dünyada ilkleri başarmaya devam ediyor. Bitcoin’i resmi para birimi haline getiren ilk ülke olan El Salvador, şimdi de lavlardan elde edilen jeotermal enerji ile Bitcoin madenciliği yapmaya başladı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, bir tweet paylaştı ve müjdeyi verdi. Bukele, bu tweet’in altına ise bu yöntem ile Bitcoin madenciliği yaptıklarını test ettiklerini ve bunun dünyada bir ilk olduğunu ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir