ETH kurucusu Vitalik Buterin 6.7 milyar dolarlık SHIB yaktı!

Vitalik Buterin SHIB

ETH kurucusu Vitalik Buterin 6.7 milyar dolarlık SHIB yaktı!

ABONE OL 

Ethereum kurucu ortakları arasında yer alan ve Ethereum denilince akıllara gelen ilk isim olan Vitalik Buterin, Ethereum cüzdanına gönderilen Shiba Inu (SHIB) token’ları yaktı.

Vitalik Buterin SHIB’leri Yaktı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum cüzdanında yer alan SHIB token’ların yüzde 90‘ını yaktı. 6.74 milyar dolarlık token’ları yakan Buterin, kalan yüzde 10’luk kısmı da hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı. Piyasada üretilen ve Shitcoin olarak nitelendirilen amaçsız kripto paralara karşı tutumuyla bilinen Vitalik Buterin, bu hamlesiyle çoğu kripto para yatırımcısının dikkatini üzerine çekti.

Daha önce de 50 trilyon SHIB token‘ı Korona virüsünün şu günlerde bir hayli etkilediği Hindistan’a bağışlayan Buterin, bu hareketiyle alkışları toplamıştı.

ETH kurucusu Vitalik Buterin 6.7 milyar dolarlık SHIB yaktı!

Vitalik Buterin Milyarder Oldu!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum’un tüm zamanların rekorunu kırmasıyla milyarder oldu. 2018 yılında Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Ethereum cüzdan adresini paylaşan Buterin’in 333.520 Ethereum‘u bulunuyor. Bu Ethereum’ların bugünkü karşılığı ise 1.05 milyar dolar. Kripto para sektörü sayesinde milyarder olan isimler arasına adını yazdıran Vitalik Buterin, Ethereum ağını daha fazla geliştirmek için sık sık açıklamalar yapıyor ve güncellemelerden bahsediyor.

Vitalik Buterin’in Ethereum cüzdanı, en zengin Ethereum cüzdanları sıralamasında 22. sırada yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.