Elon Musk: Tesla Bitcoin’lerini satmadı

Elon Musk: Tesla Bitcoin

Elon Musk: Tesla Bitcoin’lerini satmadı

ABONE OL 

Elon Musk, kripto para piyasasını derinden etkilemeye devam ediyor. Daha önce Dogecoin ile ilgili attığı tweet’lerle gündeme gelen Elon Musk, Bitcoin’in artık merkeziyetsiz olmadığını ifade ederek Dogecoin‘i savundu. Ayrıca Tesla şirketinin Bitcoin satmadığını ifade etti.

”Tesla Bitcoin’lerini Satmadı”

Elon Musk kripto para yatırımcılarıyla adeta oynamaya devam ediyor. Yaptığı açıklamalarla kitleleri kolaylıkla etkileyebilen Elon Musk, Bitcoin’in 56 bin dolar seviyelerinden 42.200 dolar seviyelerine kadar kademeli bir şekilde düşmesine sebep oldu. Twitter üzerinden yoğun tepkilere maruz kalan Musk, bu düşüşün sebebi olmakla suçlanınca şu ifadeyi kullandı:

”Spekülasyonu açıklığa kavuşturmak için Tesla herhangi bir Bitcoin satmadı.”

Elon Musk: Tesla Bitcoin’lerini satmadı

Tesla şirketinin ilk çeyrek raporunda şirketin Bitcoin’lerinin bir kısmını sattığı ortaya çıkmıştı. Elon Musk tarafından da böyle bir açıklama yapılınca yatırımcıların kafaları karıştı. Elon Musk, ilk çeyrek raporunda ortaya çıkan 272 milyon dolarlık Bitcoin satışını ise şu şekilde açıklamıştı:

”Tesla bilançoda nakit tutmak yerine alternatif olarak Bitcoin tutarak hızlı şekilde likidite elde edilebileceğini göstermek açısından yüzde 10’luk Bitcoin satışı yaptı.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.