Visa NFT satın aldı!

Visa NFT

Visa NFT satın aldı!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden olan Visa, kripto paralarla ilgili yeni bir adım daha attı ve CryptoPunks‘tan bir NFT satın aldı. Bu hamle oldukça dikkat çekti.

Visa NFT Satın Aldı

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden olan Visa, kripto para borsalarıyla iş birliği yaparak kripto paralarla ödeme yapma imkanı veren kartları üretiyordu. En yakın rakibi Mastercard ile birlikte kripto paraları yok saymayan bir politika yürüten Visa NFT satın aldı.

Visa, daha önce sattığı NFT’ler ile tanınan NFT sanatçısı CryptoPunks‘tan bir NFT satın aldı. Şirket bu NFT için 49.5 Ethereum (150 bin dolar) ödeme yaptı. NFT’lerin mantığının tartışıldığı bu günlerde Visa tarafından böyle adım atılması NFT’lerin anlaşılmasında önemli rol oynayacak.

NFT Çılgınlığı Tam Gaz Sürüyor

EtherRocks tarafından hazırlanan ve yalnızca birer kayadan oluşan NFT’ler için gelen teklifler bu işin giderek ciddi bir hale geldiğini açık bir şekilde gösteriyor. Şu an en ucuz kaya görseli 1 milyon dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. Bazı kripto para yatırımcılarına göre bu tamamen bir çılgınlık olarak görülse de bazı yatırımcılara göre birer koleksiyon parçası satın almakla aynı anlama geliyor. Son olarak EtherRocks tarafından hazırlanan ve satışa çıkarılan bir kaya görseli tam tamına 580 bin dolara satıldı. Bu fiyata imzalı bir JPEG görseli satın almak ise pek çok kişiye anlamsız geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir