Valorant rank sistemi hakkında bilmemiz gerekenler!

Valorant rank sistemi hakkında bilmemiz gerekenler!

Valorant rank sistemi hakkında bilmemiz gerekenler!

ABONE OL 

Oynadığımız neredeyse tüm online oyunlarda bir rank sistemi bulunur. Valorant oyununda da aynı şekilde rank özelliği bulunuyor. Rank sistemi Valorant oyununda biraz daha farklı bir yapıda.

Oyuna ilk başladığınız anda Unranked (derecesiz) olarak başlıyoruz. Kazandığımız maçlar, vurduğumuz oyuncular, asistler, spike kurma, çözme gibi bir çok etken sizin ilk rank’ınızı almanıza olanak sağlayacak.

Oyunda bulunan en düşük rank (derece) Demir 3.Hemen ardından Demir 2 ve Demir 1 geliyor. En yüksek rank ise Işıyan. Şu an için Valorant oyununda genel rütbe sistemi bu şekilde ilerliyor.

Daha hızlı rank atlamak için her oyun KDA (KillDeadAsist) oranınızın yüksek olması gerekiyor. Her maç daha fazla takıma destek olup daha az ölmelisiniz. Ayrıca fark ile kazandığınız maçlar size daha çok etkide bulunacak. Örnek vermek gerekirse aynı KDA‘ya sahip 2 oyuncu olsa, birinci oyuncu 13-12 skoruyla kazanırsa ve ikinci oyuncu 13-0 skoruyla kazanırsa, ikinci oyuncu rank sisteminde öne geçer. (Ufak bir tavsiye, oyuna başlamadan önce antreman modunda oynayabilirsiniz veya derecesiz modda ısınabilirsiniz).

Valorant rank sistemi hakkında bilmemiz gerekenler!

Valorant rank sistemi hakkında bilmemiz gerekenler!

Rank Sistemin’de Bulunan Ranklar

  • Derecesiz 
  • Demir 
  • Bronz 
  • Gümüş 
  • Altın 
  • Platin 
  • Elmas 
  • Ölümsüzlük 
  • VALORANT

Valorant’a Teslim Olma Modu Geldi

Valorant’a teslim olma modu geldi. Valorant’ın 1.02 yaması duyurulduktan sonra yeni özellik açıklandı.

Valorant’a teslim olma modu geliyor

Bu özellik Counter-Strike: Global Offensive‘de olduğu gibi sürekli spamlanamayacak. Bu özellik 8. Raunt’tan sonra ve her raunt bir kere olacak şekilde istenebilecek. Tüm oyunculara bu bildirim gidecek oyuncular oylamayı yaptıktan sonra telim olurlarsa bir sonraki el oyun bitecek.

1.01 yamasında ise Sage karakterinin 20 metre olan menzilini 10 metreye çekerek dengeleme yaptılar. Bu kararı ise alan savunmasının kolaylaşması için yapıldığı belirtildi.

Oyuna Orb adında 4 adet küre eklenecek her kürenin kendine özel özelliği olacak. İlk küremiz tüm takımın canını fulleyecek bu kürenin ismi Health Orb, ikinci küremiz ise tek atışta düşmanı vurma özelliği olacak bu kürenin ismi Golden Gun Orb, üçüncü küremiz rakip takımı 10 saniye boyunca yanıltacak bu kürenin ismi Deception Orb, dördüncü küre bilinmemekle birlikte isminin Ultimate Orb olduğu söyleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir