Valkyrie Bitcoin vadeli işlem ETF’si SEC tarafından onaylandı

Valkyrie Bitcoin vadeli işlem ETF

Valkyrie Bitcoin vadeli işlem ETF’si SEC tarafından onaylandı

ABONE OL 

Birçok şirket SEC‘e yaptığı ETF ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Bitcoin için yapılan bu başvurulara bir yenisi eklenmiş ve aylardır SEC tarafından inceleniyordu. Yapılan açıklama ile Valkyrie Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin onaylandığı açıklandı.

Valkyrie Bitcoin Vadeli İşlem ETF’si Onay Aldı

Bitcoin‘i dünya piyasalarındaki dönüşümü başlattığını hep birlikte söyleyebiliriz. Bu dönüşüm ile birlikte şirketler de Bitcoin’i yerel borsalardan işleme almak için SEC’e başvuruda bulunuyor. Son olarak bu başvurulara bir yenisi eklenmiş ve Valkyrie Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin başvurusu yapılmıştı.

SEC uzun bir incelemenin ardından bu ETF’ye onay verdi. Onay alınan bu Bitcoin vadeli işlem ETF’si XBTO ismiyle alım satıma açılacak.

Ayrıca vadeli işlem ETF’lerine verilen bu onaylarla birlikte gözler spot ETF için SEC’e çevrildi.

SEC Bitcoin açıklama
Valkyrie Bitcoin vadeli işlem ETF’si SEC tarafından onaylandı

SEC NFT’leri İzliyor

Kripto para piyasasının işleyişinin yanı sıra ön satışlarla birlikte düzenleyiciler de çok daha sıkı bir şekilde denetim yapmaya başladı. Resmi olarak SEC düzenlemelerinin bir yetkisi yok ancak para piyasalarına benzer şekilde ilerleyen kripto para hareketlerin SEC kapsamına alınması bekleniyor.

ABD’den konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi ancak muhtemelen kripto para sektörünün de SEC kontrolüne girmesi bekleniyor. SEC tüm bu gelişmeler netleşmemişken NFT’leri yakından incelemeye başladı. NFT’lerin birer sanat eseri olması kabul görse de satış yöntemleri SEC’in dikkatini yakından ilgilendiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir