USDN fiyatı neden düşüyor?

USDN fiyatı neden düşüyor

USDN fiyatı neden düşüyor?

ABONE OL 

Sabit fiyatlı kripto paraları UST’nin ardından değer kayıpları yaşamaya başlamıştı. Normalde 1 dolara sabit olan bu kripto paraların değer kayıpları yatırımcılar için büyük zararlar anlamına geliyor. USDN de bu 1 dolarlık sabit fiyat özelliğini kaybetti ve 0.86 dolara kadar geriledi.

USDN Fiyatı Düşüşünü Sürdürüyor

USDN fiyatı düşüşü dönem dönem sürerken bir kez daha 1 dolara olan fiyat sabitliği bozuldu. USDN fiyatı bu haber hazırlanırken 0.86 dolar seviyelerinde seyrediyor. Coinmarketcap verilerine göre daha önce fiyat 5 Nisan, 12 Mayıs ve 19 Eylül tarihlerinde 1 dolara olan sabitliğini kaybetmişti.

Algoritmik sabit fiyatlı bir kripto para olan USDN, teminatlarında yaşanan problemler sebebiyle değer kaybetmeye başladı. Neutrino USD (NUSD) resmi Twitter hesabından konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

USDN fiyatı neden düşüyor?

ABD’den Algoritmik Stable Coin Tasarısı: Yasak Gelebilir

ABD Temsilciler Meclisi tarafından hazırlanan bir yasa tasarısına göre algoritmik stablecoin’lere doğrudan yaptırım söz konusu. Bilindiği gibi algoritmik stable coin’ler belirli teminatlarla üretilebiliyor ve bu teminatlarda eksilme söz konusu olduğunda 1 dolara sabit olması gereken fiyatı düşebiliyor.

Bloomberg’in haberine göreTerra şirketi tarafından geliştirilen LUNA ve UST isimli kripto paraların fiyatlarındaki çakılmalardan sonra ABD Temsilciler Meclisi de konu ile ilgili çalışmaya başladı. Hazırlanan yasa tasarısına göre stablecoin’lere iki yıl yasak getirilme durumu söz konusu.

Tasarının yasaklama amacının yanı sıra bir de banka ve benzeri kuruluşlara stablecoin ihraç hakkı sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir