Kazakistan kripto para yasası neleri değiştiriyor?

Kazakistan kripto para yasası

Kazakistan kripto para yasası neleri değiştiriyor?

ABONE OL 

Kazakistan‘da geçtiğimiz gün kabul edilen kripto para yasasının büyük tepki çekmesinin ardından neleri değiştirdiği merak konusu olmuştu.

Kazakistan Kripto Para Yasasını Onayladı

Bitcoin madencilerinin Çin’den adeta kovulmasının ardından Kazakistan ve İran büyük bir cazibe merkezi haline gelmişti. Elektriğin birim ücretinin düşük olması sebebiyle Bitcoin madencilerinin akınına uğrayan Kazakistan’da bir kripto para yasası çıkarıldı.

Bu yasa ile birlikte elektrik için açık arttırma sistemine katılması gereken Bitcoin madencilerinin daha fazla ücret ödeyerek elektriği kullanmalarına sebep olacak. Bu da girdi maliyetlerini yükseltecek.

Ayrıca madencilerin iki farklı lisansı da almaları gerekiyor. Bu da Bitcoin madencilerinin önüne koyulmuş bir engel olarak görülüyor. Bütün bu maddelerin dışında kripto para alım satımı yapan, kripto para madenciliği yapan ve kripto para borsalarının da vergiye tabii olduğu açıklandı.

Bu karar ile birlikte kripto para sektöründeki tüm aktörlerin ek vergilere maruz kaldığı açık bir şekilde görülüyor.

Kazakistan kripto para yasası neleri değiştiriyor?

Binance Kazakistan Onayı Almıştı

Binance, Kazakistan’ın Astana Finansal Hizmetler Otoritesi‘ne yaptığı başvuruda onay aldı. Bu onay ile birlikte Binance, Kazakistan’da Dijital Varlık Ticaret Tesisi ve Saklama Sağlayıcısı unvanını almış oldu.

Bu unvan sayesinde birçok farklı faaliyet resmi olarak Binance’in kontrolünde gerçekleştirilebilecek. Bu gelişme Kazakistan’daki Binance kullanıcıları için de oldukça önemli olarak kabul ediliyor.

Bilindiği gibi Kazakistan, Bitcoin madenciliği için oldukça önemli merkezlerden birisi. Bu sebepten dolayı Bitcoin madencilerinin de bu gelişmeyi takip ettikleri gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir