Ünlü yatırım bankası kurumsal Bitcoin talebini açıkladı!

Bitcoin fiyatı

Ünlü yatırım bankası kurumsal Bitcoin talebini açıkladı!

ABONE OL 

ABD merkezli yatırım bankası Bitcoin‘e olan kurumsal talep ile ilgili raporunu yayınladı. Bitcoin fiyatının 70 bin dolar olduğu şu günlerde kurumsal talebin arttığı dikkatleri çekti.

Bitcoin Talebi Artıyor

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, paylaştığı son raporuna göre Asya Pasifik bölgesinde Bitcoin‘e olan talebin arttığı belirtildi. Yalnızca Bitcoin değil Ethereum ve diğer kripto paralara da talebin ciddi oranda arttığı açıklandı.

Goldman Sachs Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton, artan talebi Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasıyla da doğrudan ilgili olduğunu belirtti. Minton’a göre kurumsal yatırımcılar Bitcoin ETF’i dışında alternatif bir yatırım aracı beklentisi içerisinde. Bu da Ethereum ETF’inin şimdiden beklenmeye başlandığını açık bir şekilde gösteriyor.

Bitcoin ETF

Bitcoin Fiyat Tahmini Yükseldi

Bitcoin fiyatının 73 bin dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesiyle birlikte yeni hedefler dikkat çekmeye başladı. Yaklaşık 40 gün sonra gerçekleşecek Bitcoin Halving ile birlikte Bitcoin fiyatının yeni rekorlar kırması bekleniyor.

Bitcoin fiyatı hakkında daha önce 100 bin dolar hedefi koyan Standart Chartered, beklentisini yükseltti ve fiyat tahminini 2024 yılı sonuna kadar 150 bin dolar olarak belirledi. 2025 yılı sonu için ise 250 bin dolar hedefi konulduğu duyuruldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir