MicroStrategy kurucusu Michael Saylor Türkiye açıklaması yaptı!

Michael Saylor Türkiye

MicroStrategy kurucusu Michael Saylor Türkiye açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Yaptığı Bitcoin alımlarıyla sık sık gündeme gelen MicroStrategy kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, Bitcoin fiyatının TL değerini paylaştı.

MicroStrategy Kurucusu Michael Saylor Türkiye Açıklaması!

MicroStrategy eski CEO’su Michael Saylor, paylaştığı tweet’inde Bitcoin fiyatının Türk Lirası cinsinden 2 milyon seviyelerini geçtiğini gösteren grafiği paylaştı. Saylor, paylaştığı grafiğe açıklama olarak ise ”Bitcoin Türkiye için umuttur.” detayını bıraktı.

Bitcoin fiyatı 70 bin doları aştığı şu günlerde TL cinsinden Bitcoin fiyatı ise 2 milyon TL’yi geride bırakarak 2 milyon 290 bin TL’ye yükseldi.

MicroStrategy Eski CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy eski CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etmişti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir