Ünlü CEO’nun kripto paraları çalındı!

Ünlü CEO

Ünlü CEO’nun kripto paraları çalındı!

ABONE OL 

Kripto para piyasasındaki siber saldırılara bir yenisi daha ekledi. Hayatını kaybeden Nexon şirketinin kurucusu ve CEO’sunun kripto para cüzdanı siber saldırıya maruz kaldı.

Ünlü CEO’nun Kripto Para Cüzdanı Hacklendi

Hayatını kaybeden Nexon CEO’su Kim Jung-ju‘nun kripto para cüzdanına siber saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda hayatını kaybeden CEO’nun 6.7 milyon dolarlık kripto parası çalındı.

Bilindiği gibi e-SIM teknoloji geliştirildi ve özellikle yurt dışında birçok kişi tarafından kullanılıyor. Kim Jung-ju‘nun kripto para cüzdanı da e-SIM’i hacklenerek ele geçirildi. Kripto para cüzdanına ulaşan hacker’lar 6.7 milyon dolar değerindeki Bitcoin ve Ethereum‘u kendi cüzdanlarına aktardı.

Ünlü CEO’nun kripto paraları çalındı!

Bitkeep Hacklenmişti! Yatırımcılar Büyük Kayıp Yaşadı

Bitkeep kullanmak isteyen yatırımcıların orijinal olmayan uygulama APK’ları kullanması sebebiyle 8 milyon dolarlık kripto para çalındı. Hackerlar bu fonları kısa süre içerisinde hareket ettirmeye başladı.

Bitkeep konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Paralarınız çalınırsa, indirdiğiniz veya güncellediğiniz uygulama ele geçirilmiş bilinmeyen bir sürüm (resmi olmayan yayın sürümü) olabilir.

Orijinal olmayan APK’larla kurulan uygulamalara cüzdanlarını ekleyen yatırımcılar kripto paralarını bu şekilde kaybetmeye başladılar. PeekShieldAlert tarafından paylaşılan verilere göre çalınan kripto paralar şöyle:

  • 4.373 BNB
  • 5.4 milyon USDT
  • 196 bin DAI
  • 1233.21 Ethereum

Bu varlıkların hackerlar tarafından ele geçirildiği ve cüzdanlar arasında transferlerin gerçekleştirildiği gözlendi. 8 milyon dolarlık bu kripto paralarla ilgili Bitkeep ekibinin yeni bir açıklaması bulunmuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir