Ünlü banka kripto para madenciliği yapan ATM’ler satın alacak

kripto para madenciliği

Ünlü banka kripto para madenciliği yapan ATM’ler satın alacak

ABONE OL 

Rusya’nın en büyük bankalarından olan Sberbank, gömülü ekran kartına sahip ve aynı zaman Blockchain işlemlerini destekleyebilen 4.917 adet ATM için ihale açtı. Bu ATM’lerin kripto para madenciliği için kullanılması bekleniyor.

Kripto Para Madenciliği Yapan ATM’ler Dünyada Bir İlk Olabilir

Blockchain teknolojisine her geçen gün ilgi artıyor. Birçok finans kuruluşunun yakından ilgi gösterdiği Blockchain teknolojisi bir banka tarafından bu kadar etkili bir biçimde kullanılmak istenmesi ekonomi ve bankacılık düzeni için oldukça sevindirici bir gelişme olarak görülüyor.

Kripto para ATM’leri için açılan ihalede verilen en yüksek teklif 108.5 milyon dolar oldu. Bu da ATM başına 22.066 dolar anlamına geliyor. Özellikle gömülü bir şekilde ekran kartına sahip olması istenen ATM’lerin kripto para madenciliği için kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bitcoin Madenciliği İçin Değil Altcoin Madenciliği İçin Kullanılabilir

Ekran kartının özellikle istenmesinin henüz net olarak sebebi belli değil. Ancak hem ekran kartı istenmesi hem de Blockchain işlemlerini destekleyebilmesinin istenmesi bu ATM’lerin kripto para madenciliği yapmak için kullanılabileceği anlamına geliyor.

Ancak bu ATM’lerin Bitcoin için değil de diğer kripto paraların madenciliği için kullanılma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir